Aralık, 2013 için arşivler

ebys

EBYS Dışında Devam Edecek Yazışmalar

EBYS sistemi dışında yapılacak eski usul ile devam edecek yazışmalar için EBYS’den evrak numarası alabilmek için; Dışardan bir evrak gelmişse evrakın taranarak sisteme dahil edilmesi ve gelen evrak numarası alması sağlanmalı.

Giden evrak hazırlayıp EBYS dışında sisteme dahil edilemeyecek, gidecek bir evrak ise, sadece EBYS’den evrak ile ilgili kısa bir üst yazı ile (amaç, sistemden giden numarası almak) gerekli işlemlerin yapılması yada mümkünse evrakı ebys’de üst yazı yanında ek olarak sunmak gerekir. (daha&helliip;)

evrak

Vekalet Bırakma

EBYS’de evrak işleyişinin düzenli olabilmesi için izine gidecek personelin yerine bakacak kişiyi sistemde vekil olarak ataması zorunludur.

evrak

Kurum Dışı Gelen Yazılar

Öğrencilerden gelen dilekçeler ve dışarıdan gelen yazılar gelen evrak rolüne sahip kişiler tarafından taranarak sisteme aktarılacak ve kurum dışı gelen evrak gibi işlem yapılacaktır.

Gelen evrak rolü verilecek personel akademik ve idari birimler tarafından belirlenerek sistem yöneticilerine bildirilmesi gerekmektedir.

ebys

Üniversitemiz EBYS ve E-İmza’ya Geçiyor

Üniversitemiz Elektronik Belge Yönetim Sistemine  (EBYS) geçerek birim içi ve birim dışı yazışmaları artık elektronik ortamda yapacak.

Yazışma, sevk, paraf ve onay sürelerinin kısalmasını, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesini ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde dijital olarak arşivlenmesini sağlayacak olan sistem için akademik ve idari personelimize eğitim veriliyor.

(daha&helliip;)

İçerik

Kullanıcı Bilgilerinin Güncellenmesi

Tüm EBYS kullanıcıları kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girerek kendi kullanıcı bilgilerini, kendi görev birimlerini düzenlemeleri gerekmektedir.

Adsız

Üniversitemiz Ana Sayfasından Elektronik Evrak Takip Programına Ulaşım

Adsız

İçerik1

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Videoları Eklenmiştir

Yüklenici firma tarafından Üniversitemizde verilen Elektronik Evrak Bilgi Yönetim sistemi eğitimlerine ulaşmak için tıklayınız.

Yukari