JAVA Güncelleme

Öncelikle Sağ kısımdan İşletim sistemine göre Java Sürümünüzü Seçiniz ve Bilgisayarınıza Yükleyiniz.

RESİM1: Java yazılımını el ile güncellemek için önce Bilgisayarım/Başlat > Denetim Masası’na, ardından Programlar başlığına tıklıyoruz.

1

RESİM2: Programlar başlığına tıkladığımızda karşımıza gelen ekranda Java uygulamasını görüyorsak bilgisayarımızda Java yüklü demektir. Hemen Java başlığına tıklıyoruz.

2

RESİM3: Java kontrol paneli açıldıysa hemen Update sekmesine geçin ve buradan Java otomatik güncellemenin ayarlarını kafanıza göre yapın. Eğer yeni güncelleme kontrolü yapacak ve güncellemeyi başlatacaksanız sağ alttaki Update Now yazan butona tıklayın.

3

RESİM4: Yeni bir güncelleme var ise kısa süre sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelir. İnstall butonuna tıklayarak güncellemeyi başlatın.

4

RESİM5: Karşınıza gelen bir sonraki ekranda tekrar İnstall butonuna tıklayarak devam edin. (Bu ekranda standart bildirim yapılıyor.)

5

RESİM6: Ve Java son sürüm indirme işlemi başladı. Bu ekranda bekleyin ve bir sonraki resime geçin.

6

RESİM7: Güncel sürüm indi şimdi kurulum başlıyor. Bu ekranda Java ek olarak tarayıcılar için Ask araç çubuğu kurmaya çalışıyor (ticari ortaklıkları gereği) Kırmızı işaretli yerdeki tiki kaldırıp Next butonuna tıklayın.

7

RESİM8: Eğer güncelleme yüklenirken Java kullanan bir uygulama açık ise karşınıza bu ekran gelir. Aksi halde direk bir sonraki ekrana geçilir. Örneğin internet tarayıcınız Java kullanmaktadır ve o an açıktır. Tarayıcıyı kapatıp ardından Retry butonuna basın.

8

RESİM9: Bu ekranda yine arka planda çalışan görmediğimiz uygulamalar varsa onları kapatmamız gerektiğini bildirmekte ve Close Programs and Continue yazan butona basmamız ile birlikte bu programları kapatıp kurulumu bitirecek.

9

RESİM10: Artık kurulum bitti. Bu ekranı gördüğünüzde içiniz rahat bir şekilde Close yazan butona basabilirsiniz. Java sürümünü güncellediniz.

10

Yukari